RODINA V KOLÍNĚ, z.s. O NÁS DĚTSKÁ SKUPINA MIKROJESLE KEMP 2021 PRÁDELNA KONTAKT
Miniaturizace
19 prosince, 2003, Pavel "MasterPJ" Najman Žádné komentáře

Celý svět techniky se už od začátku svého zrodu miniaturizuje. Někdo dokonce vzpomíná na doby, kdy počítač zabral celou místnost a měl jen velmi omezené možnosti. Od těch dob se však smrsknul do bedny velikosti stolního šuplete. Ale ani to vědcům a technikům nestačí a neustále se snaží vyrobit ještě menší počítače a jejich součásti. Na posledy se tu objevil jeden harddisk a celý počítač.
Zmíněný pevný disk má velikost pouhých 21,6mm!!! Disk pochází od Toshiby, ale moc informací o něm zatím není. Víme jen to, že kapacita bude asi 2-3GB, cena okolo 270$ a harddisk bude určen především pro handheldy ( něco jako kapesní počítač ).
Další je nejmenší počítač na světě od NECu. NEC není, co se týče miniaturizace, žádným nováčkem, popravdě řečeno sbírá jedno ocenění za druhým. A právě jeho posledním výtvorem je počítač o rozměrech 52x52x45mm a hmotnosti 165gramů! Výkon je 400MHz, 64 nebo 128 MB paměti. Dále pak má výstup na monitor ( ale až od rozlišení 1280 x 1024 ), CF slot, Ethernet, dva USB porty, audio výstup atd.
Zajímalo by mě, jak malé počítače budou používat moje děti, teda pokud nějaké budu mít samozřejmě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *