Čisté ulice Kolína startují

20.09.2010 22:51

  

 V sobotu 25. září proběhne od 13 hodin v lesoparku Borky slavnostní zahájení projektu „Čisté ulice Kolína“, na který rodinné centrum Hvězdička získalo dotaci ve výši
400 000 Kč z grantového programu TPCA Partnerství pro Kolínsko. Akce se uskuteční v rámci Kolínských Alíkovin, soutěže pro pejsky, kterou pořádá DDM Kolín a psí útulek.

 Získaná částka je určena na nákup a instalaci speciálních odpadkových košů s pomůckami pro úklid psích exkrementů. „Vznikne přibližně 200 míst pro pejskaře, na kterých budou mít k dispozici závěsné zařízení včetně papírových sáčků s lopatičkou“, říká Andrea Kornucová, ředitelka rodinného centra Hvězdička. „Na Kolínských Alíkovinách požádáme návštěvníky – pejskaře, aby nám pomohli s vytipováním vhodných lokalit, kam v příštím měsíci zařízení instalujeme. Navíc každý soutěžící obdrží u zápisu onen speciální sáček, které pak budou k dostání na městském úřadě či u kolínských zvěrolékařů“, dodává Andrea.  

 „Realizací tohoto projektu se Kolín přiřadí k osvíceným městům, kde se myslí na zodpovědné i nezodpovědné pejskaře“,míní Petr Steklý, ředitel Prostoru, jež grantový program TPCA Partnerství pro Kolínsko administruje.

Andrea Kornucová

Rodinné centrum Hvězdička

Kolín V, Antonína Kaliny 1351

www.HvezdickaKolin.cz