Kolínské maminky chtějí ulice bez exkrementů

30.09.2010 17:09

Tisková zpráva TPCA

Kolín 27. září 2010 -  Z grantového programu TPCA Partnerství pro Kolínsko bylo letos podpořeno celkem 17 projektů za 4 miliony korun. V sobotu 25. září byl slavnostně zahájen projekt Čisté ulice Kolína. Projekt, který podávalo o. s. Rodina v Kolíně, byl podpořen částkou 400 000 korun, ze kterých bylo pořízeno a následně bude instalováno 200 zásobníků na papírové sáčky a 64 000 ks papírových sáčků na psí exkrementy.

 

Projekt byl spuštěn v rámci Kolínských Alíkovin, které pořádá Psí domov ve spolupráci s DDM Kolín. Zástupci občanských sdružení Rodina v Kolíně a Prostor zde symbolicky nainstalovali na odpadkový koš první závěsné zařízení se sáčky. Návštěvníci akce poté mohli na mapě Kolína vyznačit, kde si přejí mít sáčky k dispozici. Jednoznačně nejpotřebnější je podle hlasujících tzv. velké sídliště a dále Kolín 2 a 3. Papírové sáčky s charakteristickým obrázkem pejska budou k dostání také u kolínských zvěrolékařů, v restauraci Stap, na centrálním dětském hřišti či na městském úřadě.

 

„Věřím, že tímto projektem významně přispějeme k čistším ulicím Kolína a maminky se už nebudou tolik bát pustit své děti na travnaté plochy ve městě. Díky TPCA za podporu,“ vzkazuje Andrea Kornucová, ředitelka Rodiny v Kolíně.

 

Radek Kňava                                                                                                                                    

Tiskové oddělení TPCA

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

O společnosti Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech

Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) je společným podnikem firem Toyota Motor Corporation a PSA Peugeot Citroën postavený v roce 2002 v průmyslové zóně Kolín – Ovčáry. Výroba byla zahájena v únoru 2005 a již v následujícím roce dosáhla plánované roční kapacity 300 000 vozů. V TPCA v současné době pracuje 3 500 zaměstnanců. Tržby přes 50 miliard korun vynesly TPCA na pozici jednoho z největších exportérů v ČR. Kolínská automobilka vyrábí modely Toyota Aygo, Peugeot 107 a Citroën C1, městské vozy vyznačující se spolehlivostí a nízkou spotřebou. TPCA používá nejekologičtější dostupné technologie, což potvrdila i certifikace BAT (Best Available Techniques), kterou automobilka obdržela společně s mezinárodním certifikátem řízení ochrany životního prostředí EN ISO 14001:2004. Na podporu Kolínska věnovala TPCA již více než 80 milionů korun.

 

O občanském sdružení Prostor

Občanské sdružení Prostor působí v Kolíně od roku 2002. Během sedmi let se stalo klíčovým poskytovatelem sociálních služeb v okresech Kolín a Kutná Hora a rozšířilo nabídku svých pěti certifikovaných programů do všech měst obou okresů. Jeho činnost potenciálně pomáhá přibližně 164 tisícům obyvatel. Díky širokému zaměření svých služeb zná region z různých pohledů a dokáže jeho potřeby nejen odhalovat, nýbrž také naplňovat. Vedle sociálních služeb se věnuje rozvoji regionu a zlepšování podmínek pro život v Kolíně. TPCA Partnerství pro Kolínsko administruje od roku 2010.